Petr a Lucie v Novém Městě. Byli jsme s nimi.

(fotografie použita z webu http://divadlorb.cz/)

Lyricko-epická past nastražená dnešní realitě. Mnohými lehko nalezená, někteří však v ní našli 90 ti minutovou klinickou smrt všednosti. Hra - velmi zjednodušeně řečeno - pojednává o 4členné rodině (otec, matka a dva synové), v níž vyrůstá i jedna z hlavních postav: Petr. Mladý, tak jako všichni ve hře, hluboce přemýšlející mladík, se jednou prochází po nábřeží Seiny, když na „Lavičce osudu“ uvidí krásnou dívku jménem Lucie. Bohužel, či bohudík, v tomto jenom romanci nečekejte. Děj se odehrává za jedné ze světových bolestí 20. století, a to za první světové války. Ta je hlavním sloupem celého představení, které je provázeno potulným párem, stejně jako ostatních postav filozofujících nad příběhem.

(Kulturní dům 15. 3. 2018)

Štěpán Socha 2. EDO