Dobrovolníci z 1.EDO na akci Nového Města

Dobrovolníci z 1.EDO se v úterý 22. května podíleli na soutěži Domu dětí a mládeže „Novoměstský rodák“. Rozdělili si šest tříd šestých ročníků novoměstských základních škol a provázeli je po šesti stanovištích na Vratislavově náměstí. Všichni plnili úkoly týkající se historie i současnosti Nového Města. Snažili se uhodnout osobnosti Nového Města a vyluštit historické fotografie v Horácké galerii. U katolického kostela Sv. Kunhuty počítali zvířata, osoby nebo okna na kostele a dozvěděli se něco z jeho historie. V horáckém muzeu poznávali předměty, které používaly naše prababičky. Na radnici nějaký ten letopočet, a v místním arboretu čekalo plno záludných otázek, které byly navíc po arboretu schované. Nakonec se všichni vrátili do Horácké galerie, kde bylo vyhlášení. Soutěž splnila svůj účel, všichni se pobavili, něco nového se dozvěděli a byli rádi, že se jí mohli zúčastnit.

Studenti 1.EDO