Přednáška o Japonsku

Dne 23. 11. 2017 jsme se zúčastnili přednášky p. učitele Kadlece na téma Japonsko.

Během přednášky nám pan učitel ukazoval všemožné fotografie z míst, které v Japonsku navštívil, od Tokia až po ostrov Kjúšú, na němž se nachází aktivní sopka. Tato část byla „atakována“ například dotazy typu, zdali se pan učitel bál. Jeho reakce nás zprvu zaskočila, ne každý vám totiž při stání pod aktivní sopkou odpoví, že nemá vůbec nahnáno.

To ovšem nebylo vše, pan učitel nezapomněl ani na to, že učí na škole, kde studenstvo tvoří i značná část železničářů. Proto se v jedné z částí dokonce začal věnovat i železniční problematice, která nás jako Železničáře opravdu zaujala. Například nám pan učitel ukázal, jak přesné na vteřiny jsou vlaky v Japonsku, jak se místním vlakům říká a taky nám ukázal rozdíl v „luxusu“ příměstské a dálkové dopravy.

Mezi podstatné body přednášky pana učitele patřilo i jídlo. Pověděl nám například to, že součástí typické snídaně každého Japonce je rýže. Každopádně jsme se v této gurmánské části dozvěděli, že Japonsko má jeden z největších rybích trhů na světě, který je přístupný pro turisty až od 10 dopoledne.

Na závěr bych dodal, že prezentaci měl pan učitel připravenou opravdu parádně a už se nemůžeme dočkat, kam nás zavede příště.

Adam Mrákava, 3.EDO