Žáci SOŠ Nové Město na Moravě vstupují se svou studentskou firmou na trh

Po několikaleté tradici úspěšných fiktivních firem na naší škole, jsme se rozhodli uskutečnit další krok v naší praktické výuce a založit skutečný studentský podnik. Část žáků letošního druhého ročníku oboru Podnikání zakládá podnik pod křídly organizace Junior Achievement. Rozhodli se podnikat v prodeji dřevěných výrobků, které budou získávat převážně ve spolupráci s naším střediskem odborného výcviku v Petrovicích.

Myslíme si, že podstoupení malého podnikatelského rizika a naděje na skutečný výdělek bude pro studenty velice motivační. Budou mít přímou reakci skutečného trhu, budou vidět, jak fungují jejich marketingové nástroje, zjistí, jak rychle musí reagovat na požadavky trhu, zkusí si tyto požadavky zjišťovat a naplňovat. Budou si muset organizovat práci tak, aby všechno zvládli během těch několika málo hodin, které mají vyčleněné v rozvrhu.

Stejně jako fiktivní firmy se může tento podnik zúčastnit soutěží a veletrhů. Žáci mohou získat i certifikát podnikatelských dovedností (ESP).