Máme opět úspěšnou fiktivní firmu

Naše fiktivní firma Střední odborné školy Nové Město na Moravě se zúčastnila dvou velkých veletrhů v Praze a v Brně. Cílem veletrhů byla komunikace, uzavírání obchodů a soutěžení. V Brně soutěžilo 30 firem a v Praze na výstavišti v Holešovicích jsme úspěšně drželi krok s více než 110 fiktivními firmami z Čech i zahraničí.

Konkrétně naše firma uzavřela přes 300 obchodů, což není malé číslo. Dále jsme se snažili na veletrzích zviditelnit pomocí lepení smývatelného tetování, prezentací na pódiu v češtině i angličtině. Náš maskot rozdával balónky a letáky jako o život. Co dodat? Byli jsme na roztrhání. Avšak tato nejen psychicky, ale i fyzicky náročná práce nám přinesla sladké ovoce.

Na veletrhu v Brně jsme se umístili s naším videospotem na prvním místě a stříbrnou medaili jsme si vysloužili v žebříčku o nejlepší stánek. Ale i v Praze jsme byli i přes vysokou konkurenci obchodních akademií a gymnázií úspěšní. V soutěži o nejlepší fiktivní firmu jsme se umístili na úctyhodném 12. místě. V soutěži o nejlepší stánek jsme obhájili bronzovou medaili. Jsme jediná fiktivní firma z Vysočiny, která dosáhla takového úspěchu, na což jsme pyšní.

David Jílek
student