Vytisknout

Vynikající výsledek na MČR o nejzdatnější mládež

Napsal Mgr. Karel Brusenbauch , vytvořeno: . , článek z kategorie Sportovní akce

Na konci dubna dosáhl náš žák Jan Rek velkého úspěchu, když obsadil 3. místo na MČR O NEJZDATNĚJŠÍ MLÁDEŽ A STŘEDNÍ ŠKOLU. Na základě vyhodnocení výsledků z internetového kola, byly pozváni nejlepší týmy na MČR do Brna, kde se konal již 14. ročník této soutěže. I přes obvyklé obtíže se sestavou, odjelo družstvo 4 chlapců a 4 dívek bojovat o co nejlepší umístění.

Soutěž se skládá z 8 disciplín: Hod medicinbalem, leh-sed, bench-press, trojskok z místa, chlapci shyby a dívky šplh, běh na 60m, běh na 2000m a plavání na 50m. Zdůvodů špatného mrazivého počasí odpadl běh na 60m i 2000m a byl nahrazen člunkovým během v tělocvičně.

Družstvo chlapců ve složení: Jan Rek, Jan Cimpl, Miroslav Gaži a Vojtěch Hodáč obsadilo 5. místo. Družstvo dívek ve složení: Simona Zástěrová, Nikola Štěpánová, Michaela Šimečková a Valerie Machková obsadilo 6. místo. Celkově jsme tedy v družstvech obsadili výborné 6. místo.

Jak jsem již zmínil, v jednotlivcích obsadil Jan Rek výborné 3. místo a nebýt zrušeného běhu, mohlo to být ještě lepší. Proto má Honza určitě velkou motivaci na příští ročník, kam se doufám opět probojujeme. Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy.