Z dění na Internátu

Noví v Novém Městě.
Již od samého začátku školního roku 2013/2014 se vydáváme na několik výletů po Novém Městě na Moravě a jeho okolí. Náš první výlet byl zaměřen na poznání Nového Města. Cestou jsme prošli několik zkratek, které podle p. vychovatelky zkracují dobu přesunu až o několik minut. V rychlé chůzi, kterou p. vychovatelka bravurně ovládá, nám ukázala zdejší nemocnici, úřad, sídla praktických lékařů, policejní stanici, zdejší náměstí a důležitou cukrárnu.

Turisti z intru
Druhá vycházka nás zavedla k nedalekému SKI areálu za Novým Městem, kde se konalo MS v biatlonu. Po menší domluvě s p. vychovatelkou Hanou Václavkovou se vydáváme asi v polovině září na vrcholek pod názvem Tři kříže, který je nedaleko od internátu stejně jako z druhé strany Harusův kopec, který jsme zdolali a „vyfuněli“ začátkem října. Tato výprava byla náročná, ale za výhled a zábavu, která nás provázela celým výletem, to určitě stálo. I když došlo k menšímu bloudění cestou ke sjezdovce, na jejímž vrcholu jsme čekali na domluvený signál z oken vychovatelny. Z takové dálky a výšky jsme ho ale nakonec ani neviděli. Myslíme si, že veškerá námaha za to stála a užili jsme si spoustu srandy, a to i s ostatními spolužáky z internátu.

Určitě patří velké poděkování paní vychovatelce Haně Václavkové za uskutečnění všech našich výletů, které byly opravdu zdařilé.

Zpracoval: Radek OLBRICH, Pavel SVOBODA, Standa STODŮLKA (1.EDO)