Turisti z internátu zdolávají vrcholy v okolí Nového Města

Od přelomu dubna a května zdoláváme postupně všechny vrcholy, které se tyčí nad Novým Městem.

Začali jsme vrškem, kde se tyčí Tři kříže. Počasí nám přálo, výhled byl úžasný. Dále jsme „vylezli“ na skokanský můstek, odkud byl také nádherný výhled. Posledním vrcholem, který jsme zdolali, byl Harusův kopec. Vedro bylo úmorné, ale ten výhled, ten stál za to. Poslední výlet nebyl v okolí Nového Města, ale v nedalekém Žďáru. Náš hlavní cíl byl poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře zapsaný v UNESCO. Dále potom replika Karlova mostu a žďárský zámek.
Zpět jsme dojeli vlakem (čím jiným).
vylet intri04Mezi nejstálejší turisty patří Janča Dobřichovská, Eliška Stuchlíková, paní vychovatelka Hana Václavková, Přemek Augusta, Tom Fiala, Michal Adámek, Lukáš Vráblík, Honza Paušíma, Lukáš Bednář, Michal Pertl, Petr Novák, Jakub Singer, Filip Špunda. Příští rok bychom se rádi zaměřili na ostatní turistické cíle nejen v okolí Nového Město a Žďáru.