Stavba betléma v Novém Městě na Moravě

V rámci spolupráce s Městským úřadem v Novém Městě na Moravě jsme se účastnili pomoci při stavbě betléma se sochařem Patrikem Vlčkem z Brna. Tento umělec dostal od Nového Města zakázku postavit betlém, a protože by sám na vše nestačil, přizval si na pomoc nás. Stavba začala u nás v dílnách, kde jsme chystali velkou dřevěnou základnu pro jeho sochu. Po asi týdenní práci v dílnách jsme se potom podíleli i na montáži u kostela v Novém Městě. Tato práce byla pro nás zajímavá a přínosná. Zkusili jsme si různé činnosti, trochu v jiném „ uměleckém“ pojetí. U této práce jsme nepoužívali metr, úhelník, vodováhu a další pomůcky, které nás normálně mistři učí. Pan umělec Vlček po nás chtěl hlavně vlastní fantazii, kreativitu a tvořivost. Zjistili jsme, že na tom nic není.

Chce to jen dobrý nápad a nebát se do toho jít.

více fotografií můžete shlédnou na Facebookovém profilu školy - zde

Ples školy

bude 24.1.2020, KD Žďár nad Sázavou, zahraje skupina S.A.M. z Leštiny u Světlé nad Sázavou

Dny otevřených dveří