Exkurze v automobilce Škoda v Kvasinách

Dne 9. prosince navštívilo několik vybraných žáků závod Škoda v Kvasinách. Je to jedna z nejmodernějších automobilek v Evropě, která prošla rozsáhlou modernizací a rozšířením. Škoda Auto nabízí prohlídky závodu úplně zdarma. Dvouhodinová exkurze nás zavedla do svařovny a montáže vozů. V Kvasinách se vyrábí vozy Škoda modelových řad Superb, Karoq a Kodiaq. Vozy Škoda se zde vyrábějí už více než 70 let.

Byli jsme rádi, že jsme ještě letos mohli navštívit tento moderní závod díky panu Čtvrtečkovi, který nám zajistil termín návštěvy a který pracuje pro automobilku už 46 let. Na začátku exkurze se každý návštěvník seznámil s historií vývoje vozů Škoda. Následovala prohlídka výroby karosérií, kde většinu práce provádějí roboti a nakonec jsme sledovali samotnou montáž. Všem žákům se exkurze moc líbila a určitě v nich zanechala dobrý dojem.

Závěrem chci podotknout, že příští rok nás navštíví pan Čtvrtečka a v aule nám udělá praktickou přednášku o celém vývoji automobilky Škoda. Napsal: Ing.Korbář