Exkurze rekonstrukce trati Řikonín – Vlkov u Tišnova

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 jsme využili nabídku k exkurzi od firmy Chládek a Tintěra s tématem „Rekonstrukce trati Řikonín – Vlkov u Tišnova a historie trati“. Exkurze se s námi zúčastnili i studenti fakulty stavební z VUT Brno. Exkurzí nás provázeli, jak zástupci firmy Chládek a Tintěra, tak i pan Ing. Richard Svoboda Ph.D., zástupce vedoucího Ústavu železničních konstrukcí a staveb při VUT FAST v Brně, který výklad obohatil o pohnutou historii níhovských tunelů, kde se zde za druhé světové války montovala letadla Luftwaffe, stala se zde jedna tragická vlaková nehoda a byl zde i pracovní tábor a spousta jiných zajímavých věcí.

Trasa vedla členitým terénem a také kolejištěm. Velkým zážitkem pro nás byl průchod tunely. Naši výpravu jsme zakončili pohoštěním, které pro nás přichystali pracovníci firmy Chládek a Tintěra u svých obývacích buněk v železniční stanici Řikonín. Následně jsme se rozloučili a každý se vydal svou cestou domů. Touto exkurzí naše spolupráce s firmou nekončí, protože v listopadu nás čeká zajímavá beseda o havlíčkobrodském tunelu.