Previous Next

Exkurze rekonstrukce trati Řikonín – Vlkov u Tišnova

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 jsme využili nabídku k exkurzi od firmy Chládek a Tintěra s tématem „Rekonstrukce trati Řikonín – Vlkov u Tišnova a historie trati“. Exkurze se s námi zúčastnili i studenti fakulty stavební z VUT Brno. Exkurzí nás provázeli, jak zástupci firmy Chládek a Tintěra, tak i pan Ing. Richard Svoboda Ph.D., zástupce vedoucího Ústavu železničních konstrukcí a staveb při VUT FAST v Brně, který výklad obohatil o pohnutou historii níhovských tunelů, kde se zde za druhé světové války montovala letadla Luftwaffe, stala se zde jedna tragická vlaková nehoda a byl zde i pracovní tábor a spousta jiných zajímavých věcí.

Trasa vedla členitým terénem a také kolejištěm. Velkým zážitkem pro nás byl průchod tunely. Naši výpravu jsme zakončili pohoštěním, které pro nás přichystali pracovníci firmy Chládek a Tintěra u svých obývacích buněk v železniční stanici Řikonín. Následně jsme se rozloučili a každý se vydal svou cestou domů. Touto exkurzí naše spolupráce s firmou nekončí, protože v listopadu nás čeká zajímavá beseda o havlíčkobrodském tunelu.

Pin It

Oznámení o konání zkoušek z myslivosti
Na základě Pověření č. 16/2003 ze dne 23. 7. 2003 oznamuje SOŠ Nové Město na Moravě konání zkoušek z myslivosti. Zkoušky se budou konat 5. 6. 2019 v 13:00 hodin v budově školy.

Vize školy

R - respekt – vzájemný respekt mezi zaměstnanci a žáky
E - energie – motivace žáků i zaměstnanců k rozvoji školy
S - spolupráce – s firmami, ZŠ, akce pro Zdislavu
P - porozumění – sociální inteligence, snaha o snížení sociálně patologických jevů
E - estetika - zlepšení vzhledu školy
K - komunikace – řešení problémů: vedení školy – zaměstnanci – rodiče - žáci
T - tolerance –snaha o sblížení názorů mezi zaměstnanci a žáky školy

Facebook školy

Free Joomla! template by L.THEME