Lesní mechanizátoři na exkurzi

Ve čtvrtek 4. 4. jsme byli na odborné exkurzi v Týništi nad Orlicí v semenářském závodě. Prohlédli jsme si zpracování osiva od okamžiku převzetí až po uložení čistého osiva v klimatizovaném skladu. Pan Horský nás provedl po celém závodě. Viděli jsme místa pro uložení osiva, jednotlivé linky pro luštění, tepelnou úpravu, odkřídlovačky, plochy v chladících zařízení pro stratifikaci osiva, prostory v klimatizovaných skladech, expedici i moderní linku pro třídění. Semenářský závod provozuje i přidruženou výrobu ptačích budek, hmyzích domečků a čmelínů. Rozvíjí i školkařskou činnost. Věnuje se pěstování méně známých druhů dřevin.

Oznámení o konání zkoušek z myslivosti
Na základě Pověření č. 16/2003 ze dne 23. 7. 2003 oznamuje SOŠ Nové Město na Moravě konání zkoušek z myslivosti. Zkoušky se budou konat 5. 6. 2019 v 13:00 hodin v budově školy.