Zachránit Leningrad

Dne 24. dubna se vydalo pět tříd naší školy do zdejšího kulturního domu, kde se konalo promítání ruského filmu s českými titulky.

Film se odehrává v době 2.SV, zhruba kolem roku 1941. Film je o obklíčeném Leningradu, kde jediná možná cesta, jak se z obklíčení dostat, je přeplout Ladožské jezero. Velitelem celé akce byl zvolen otec hlavního hrdiny Kosti, kterého poté otec pošle s ostatními na loď a s ním jede i jeho dívka Nasťa. Kapitán lodi předem varoval kapitána o možném nebezpečí, že se může loď zničit náporem vln, protože je již stará a prohnilá. V podvečer se posádka patnácti set lidí vydá na plavbu, na kterou mají deset hodin. Před koncem plavby začne velká bouře a v lodi se udělá díra. K lodi pluje záchrana, ale začne bombardování od nepřátelských letounů. Hlavní hrdina Kosťa puškou zničil letouny a sklidil za to velký úspěch. Když se loď potápěla, musel se shazovat náklad do vody. Shozeny byly kufry, auto plné vládních spisů a veškeré přebytečné věci. Z patnácti set lidí přežilo katastrofu zhruba dvě stě. Film byl napínavý a určitě stojí za zhlédnutí.

Žáci 3.EDO

Oznámení o konání zkoušek z myslivosti
Na základě Pověření č. 16/2003 ze dne 23. 7. 2003 oznamuje SOŠ Nové Město na Moravě konání zkoušek z myslivosti. Zkoušky se budou konat 5. 6. 2019 v 13:00 hodin v budově školy.