1.EDO na exkurzi v Brně

Dne 14.5.2019 se naše třída 1.EDO vydala do Brna na exkurzi do Vida centra. Již na začátku cesty nastaly menší komplikace, jelikož vlak do Brna měl výluku, a tak jsme museli jet část cesty autobusem náhradní dopravy. Naštěstí to byla po cestě jediná komplikace. Jakmile jsme se dostali do Brna, tak jsme šli do Vida centra, každý z nás zde měl úkol zjistit si o vybraném exponátu základní informace a posléze o tomto exponátu něco říci třídě. Během návštěvy Vida centra jsme navštívili vědecké divadlo s vystoupením zvané Detonátor. Toto vystoupení bylo zajímavé a naučné. Po návštěvě Vida centra jsme odjeli k brněnskému hlavnímu nádraží, kde jsme měli rozchod. Každý volný čas strávil po svém. Někdo šel nakupovat do Vaňkovky, někdo se šel projít po Brně a někteří se šli podívat na vlakové nádraží, protože zde toho bylo dost k vidění. Nakonec jsme šli na nádraží na vlak zpět. Abych to nějak shrnul, tak počasí mohlo být lepší, sice byla zima, ale naštěstí moc nepršelo a za to jsme byli rádi. Exkurze jako taková nám toho dala dost nového a opět nás jako kolektiv trochu stmelila. Děkujeme učitelům za to, že s námi jeli a vydrželi to s námi.

Petr Nohejl, 1. EDO

Oznámení o konání zkoušek z myslivosti
Na základě Pověření č. 16/2003 ze dne 23. 7. 2003 oznamuje SOŠ Nové Město na Moravě konání zkoušek z myslivosti. Zkoušky se budou konat 5. 6. 2019 v 13:00 hodin v budově školy.