Ples školy

Dny otevřených dveří
so 1.12.2018 8:00-12:00
čt 10.1.2019 8:00-16:00

První vlaštovka z NSK u nás

Národní soustava kvalifikací je registr profesních kvalifikací existujících na pracovním trhu v ČR. Umožňuje zájemcům získat celostátně uznávané osvědčení o jejich profesní kvalifikaci. Pomáhá všem, kdo chce získat plnohodnotnou kvalifikaci a lepší pracovní uplatnění. A právě na základě získané úplné profesní kvalifikace, lze být připuštěn k závěrečné zkoušce vedoucí k výučnímu listu nebo k maturitní zkoušce v určitém oboru vzdělání.

Na naši školu se obrátil pan Michal Horňak s prosbou o vykonání závěrečné zkoušky z oboru Železničář (37-52-H/01) na základě získané úplné profesní kvalifikace „Obsluha železniční nákladní dopravy“. Závěrečnou zkoušku vykonával dle jednotného zadání v termínu stanoveném ředitelem školy. A jak to vše dopadlo? Můžeme „žákovi Horňakovi“ jen pogratulovat k úspěšnému zvládnutí závěrečných zkoušek a získání výučního listu v oboru Železničář. Po závěrečných zkouškách jsme se našeho úspěšného absolventa zeptali, co ho vedlo k tomu složit závěrečné zkoušky. Jeho odpověď byla jednoznačná: „Lepší a vyšší pracovní pozice u svého zaměstnavatele.“

Omlouváme se za sníženou kvalitu fotografií.