Ples školy

so 1.12.2018 8:00-12:00
čt 10.1.2019 8:00-16:00

Technické muzeum Brno – exkurze 3. EDO

V úterý 13. června se třída 3. EDO zúčastnila exkurze do Technického muzea v Brně Králově poli. V sedm hodin ráno jsme se setkali na novoměstském terminálu a vlakem vyrazili směr Brno. V Technickém muzeu nebyla žádná hromadná prohlídka, nýbrž volný rozchod. Každý tedy mohl navštívit a jakkoli se dlouho zdržet v libovolné expozici. Mohli jsme tak vidět uličku řemesel, vodní a letecké motory, expozici železářství, parní stroje. Většina parních strojů po otáčení klikou byla funkční a my mohli vidět, jak funguje parní stroj lokomotivy. Specifickou expozicí byl sál zabývající se mechanickou hudbou. Malé hrací strojky i velké orchestriony byly funkční a my si poslechli například Humoresku od Antonína Dvořáka. Zajímá Vás třeba, jak funguje fotoaparát, psací stroj, či přenos zpráv? I to se dozvíte v Technickém muzeu v Brně.

Zvláštní expozicí pak byla aktuální výstava Magický Himálaj – Velehory v Brně, která byla zaměřena na specifika zemí Nepál, Indie, Bhútán a Tibet. Zde jsme se obohatili o poznatky o buddhistické kultuře těchto států. Poté, co se na smluveném místě setkalo celé osazenstvo expedice, jsme se odebrali „šalinou“ k hlavnímu nádraží. Zde nás čekal rozchod. Většina třídy se odešla na předem objednaný laser game. V půl čtvrté odpoledne jsme opět vlakem odjeli zpět do Nového Města.

Opravdu to byl báječně prožitý den.

Václav Kříž , 3.EDO