Ples školy
pátek 25.1 2018 ve Žďáře nad Sázavou. Hrají Pikardi

Dny otevřených dveří
so 1.12.2018 8:00-12:00
čt 10.1.2019 8:00-16:00

Previous Next

Kreativně ve výuce

V letošním školním roce 2016/2017 vstoupila naše škola do přípravné fáze projektu Kreativní partnerství pro inkluzivní školu, který připravuje Společnost pro kreativitu ve vzdělávání v Praze. Program vznikl ve Velké Británii a byl s úspěchem realizován na mnoha základních školách v České republice a v zahraničí. Projekt spočívá ve spolupráci učitelů a studentů s profesionálními umělci. Tentokrát poprvé i na středních školách se budou všichni zúčastnění snažit o zajímavé a neotřelé ztvárnění vzdělávacích témat.

Na naší škole byly do projektu zapojeny třídy 2.MSŽ a 2.TOŠ, které budou mít v příštím školním roce zpříjemněny hodiny českého jazyka a občanské nauky. Tyto třídy navážou spolupráci s akademickým sochařem Patrikem Vlčkem a s Ladou Hubáčkovou - Pokornou, odbornicí na dramatické umění.

Věříme, že se projekt vydaří a že spolupráce proběhne ke spokojenosti pedagogů, studentů i umělců.  

Vize školy

R - respekt – vzájemný respekt mezi zaměstnanci a žáky
E - energie – motivace žáků i zaměstnanců k rozvoji školy
S - spolupráce – s firmami, ZŠ, akce pro Zdislavu
P - porozumění – sociální inteligence, snaha o snížení sociálně patologických jevů
E - estetika - zlepšení vzhledu školy
K - komunikace – řešení problémů: vedení školy – zaměstnanci – rodiče - žáci
T - tolerance –snaha o sblížení názorů mezi zaměstnanci a žáky školy

Facebook školy

Free Joomla! template by L.THEME