Den plný zážitků a pohody

V rámci projektu Kreativní partnerství se třída 1.MTE tentokrát vydala do dvou historických měst – Chrudimi a Hradce Králové.

V Chrudimi jsme si s příjemnou průvodkyní prohlédli expozici Muzea loutkářských kultur a vystoupali do vyhlídkové věže stejnojmenné budovy. Poté následovala krátká procházka centrem města. Dominantou Hradce Králové je Bílá věž a ta byla dalším cílem naší cesty. Z vrcholu věže se nám otevřel nádherný výhled na Hradec i široké okolí. Naší poslední zastávkou bylo známé divadlo Drak, kde jsme zhlédli netradičně pojaté představení Poslední trik Georgese Méliése, které pojednávalo o významném francouzském eskamotérovi a představiteli kinematografie. Následovala hodinová smršť působivých scén, efektů a triků. Program celého dne se nám líbil a věříme, že i v následujících letech prožijeme něco obdobného.