Úvod > Aktuálně > Soutěž Dřevorubec Junior 2019

Soutěž Dřevorubec Junior 2019

Dne 24.-26.4. 2019 se lesní mechanizátoři Jirka Jílek a Zdeněk Loub zučastnili mezinárodní soutěže DŘEVORUBEC JUNIOR 2019 na půdě SLŠ a SOU Křivoklát Písky. Účastnilo se 31 soutěžících, 15 družstev. Soutěž probíhala dle mezinárodních pravidel v těchto disciplínách:
I: Kácení
II: Výměna řetězu
III:Kombinovaný řez
IV: Přesný řez
V: Odvětvování

V družstvech skončili Jirka se Zdeňkem na 13.místě, v jednotlivcích na 24.a 27.místě. Jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Kluci reprezentovali školu důstojně. Chyby, jichž se v průběhu soutěže dopustiliy nebyly fatální. Zejména zaslouží pochvalu za výsledky v "královské" disciplíně kácení. Kmen byl v obou případech směrován téměř na středový kolík.

Věřím, že nejenom pro oba studenty byla možnost účastnit se této mezinárodní soutěže obrovskou zkušeností a určitě jim patří velký díky za reprezentaci.

Více fotografiíí nagalerii školy - zde, případně facebookovém profilu - zde