Úvod > Blog

Novější 1

Učíme studenty pomáhat druhým

Ve škole není vzdělávání pouze o získávání znalostí a dovedností, ale také o výchově k celkovému rozvoji osobnosti, která zahrnuje i učení se empatii a solidaritě s těmi, kteří potřebují pomoc. Jsme hrdí na to, že se naše škola pravidelně zapojuje do charitativních akcí a sbírek, které umožňují našim studentům poznat důležitost pomáhat druhým a rozvíjet jejich schopnosti aktivního občanství.

Publikováno 9. 5. 2024 14:39

Jak se zbavit stresu v období zkoušek

Blíží se čas maturit i zkoušek ke 3. čtvrtletí a s nimi často přichází i zvýšený stres. Nicméně, existuje mnoho účinných metod, jak tento stres zvládnout a udržet si klidnou a vyváženou mysl během zkouškového období. V tomto článku se podíváme na několik osvědčených technik, které vám pomohou odbourat stres a zůstat soustředění a produktivní.

Publikováno 29. 4. 2024 14:10

Umělá inteligence

V dnešní době umělé inteligence se stále častěji obracíme na nástroje v podobě chatbotů jako je například ChatGPT od OpenAI, abychom získali pomoc, inspiraci nebo zábavu. Jak ale můžeme zajistit, že využíváme tyto nástroje co nejefektivněji a vytěžíme z nich maximální hodnotu? Klíčem k úspěchu je umět psát perfektní prompty!

Publikováno 22. 3. 2024 11:53

Školní modelové kolejiště je rájem studentů i lákadlem pro širokou veřejnost

Dny otevřených dveří na našem školním modelovém kolejišti získávají velkou oblibu a nečekaně vysokou návštěvnost z řad milovníků železnice. Tento zmenšený železniční svět je celý postavený v měřítku H0. Školní model železnice slouží především k výuce a zábavě žáků železničních oborů, nyní však může být obdivován i širokou veřejností.

Publikováno 7. 3. 2024 15:33

Nové pololetí, nový začátek

S příchodem nového pololetí máte jedinečnou příležitost začít znovu a postavit se ke vzdělání s novým elánem. Pokud se v minulém pololetí příliš nedařilo, není třeba zoufat. Nové pololetí přináší čerstvý start a možnost udělat změny, které povedou k lepším studijním výsledkům. Přinášíme několik tipů, jak efektivně vylepšit způsob studia a dosáhnout perfektního vysvědčení na konci školního roku:

Publikováno 24. 2. 2024 16:51

Sociální služby v krizi: Jak se obor Ošetřovatel/ka dostal na vrchol žebříčku nejžádanější

Česká populace se stává starší a s tím roste i poptávka po profesionálech v oblasti sociálních služeb. Domovy důchodců a pečovatelské domy čelí stále většímu náporu zájemců o péči. Zároveň se však potýkají s obrovským nedostatkem pracovníků. Situace se zdá být naléhavější než kdy dříve, což vyvolává otázku, jak ji vlastně řešit.

Publikováno 16. 2. 2024 11:45

Logistika v dopravě

Digitální éra nám otevřela nové možnosti nákupů prostřednictvím e-shopů. Bleskově rychlý nárůst on-line obchodování však přináší nečekanou výzvu. Chybí pracovníci logistiky! Nedostatek odborníků v oblasti logistiky se stává kritickým bodem v tomto dynamickém prostředí. Že je logistika cizí slovo a vlastně ani nevíte, co to je? Představíme vám důvody naléhavé potřeby tohoto oboru, a kde je možné získat kvalifikaci pro jeho výkon.

Publikováno 3. 2. 2024 21:50

10 tipů, jak úspěšně zvládnout prvák na střední škole

Prváci na střední škole se často potýkají se složitější adaptací na nové prostředí, učitele i spolužáky. Vybraná střední škola může klást na žáky vyšší nároky a změna denní rutiny je také velkým zásahem do života čerstvého prváka. Každá základní škola má jiné prostředí i výukové tempo. Tyto odlišnosti mohou mít značný vliv na počáteční problémy s adaptací na novou školu.

Publikováno 19. 1. 2024 12:11

Přívětivé studijní prostředí: Jak uspořádání lavic ve třídě ovlivňuje učební proces

Testování uspořádání třídy

Každý aspekt výuky hraje důležitou roli v tom, jak studenti absorbuji informace a jakým způsobem se zapojují do výuky. Jednou z klíčových součástí prostředí třídy je uspořádání lavic a pracovních prostor pro studenty. Proč je ale uspořádání lavic ve třídě tak důležité a jaké druhy se ve školách využívají? Pojďte se na to s námi podívat!

Publikováno 9. 1. 2024 13:02

Je studium pedagogiky na střední škole jenom pro holky? Rozhodně ne!

Studenti pedagogiky

Studium pedagogiky na střední škole často vypadá jako obor spojený spíše s ženským pohlavím. Nicméně, realita je úplně jiná a zahrnuje všechny, kteří mají zájem o vzdělávání, rozvoj mladých lidí a pedagogickou praxi.

Publikováno 3. 1. 2024 12:08

Novější 1